O blogu

               „Gdy zegar na wieży ratusza wybija drugą, burmistrz wchodzi na mównicę i zaczyna czytać. Rok po roku wysłuchujemy tego samego. Burmistrz przedstawia historię Panem, państwa, które powstało na gruzach miejsca zwanego niegdyś Ameryką Północną. Wylicza katastrofy, susze, burze, pożary, podniesienie poziomu oceanów, co pochłonęło sporą część kontynentu, brutalną wojnę o resztki żywności. W rezultacie powstało Panem, wspaniały Kapitol otoczony pierścieniem trzynastu dystryktów. Dopiero wtedy obywatele zaczęli się radować pokojem i dobrobytem. Później nadeszły Mroczne Dni, powstanie dystryktów przeciwko Kapitolowi. Dwanaście uległo, trzynasty zmieciono z powierzchni ziemi. Traktat o Zdradzie zapewnił nam nowe prawa, gwarantujące pokój, a co rok, dla przypomnienia, że Mroczne Dni nie mogą się powtórzyć, rozgrywamy Głodowe Igrzyska. Zasady Igrzysk są proste. Za udział w powstaniu każdy z dwunastu dystryktów musi dostarczyć daninę w postaci dwojga uczestników, chłopca i dziewczyny. Dwadzieścia cztery ofiary, zwane trybutami, zostaną uwięzione na ogromnej arenie pod gołym niebem, na której może się znaleźć wszystko, począwszy od spalonej słońcem pustyni, skończywszy na skutym lodem pustkowiu. Przez kilka tygodni uczestnicy turnieju walczą na śmierć i życie. Zwycięża ostatni trybut zdolny utrzymać się na własnych nogach.” – o Igrzyskach Śmierci, Panem, cytat z "Igrzysk Śmierci".


Mapa Panem


Adres: http://walka-o-wolnosc.blogspot.com/
Belka: Oscar Wilde, "Portret Doriana Graya"
Bohaterowie: Cher Young, Lucas Stone
Fabuła: Dożynki to okropny czas dla każdego dziecka w wieku od 12 do 18 lat zamieszkującego Panem. Wtedy bowiem są wylosowane dwie ofiary z każdego Dystryktu: chłopiec i dziewczyna, aby zmierzyć się z niekiedy silniejszymi, 22 przeciwnikami. Cher Young zostaje trybutem, ale mimo swojego pochodzenia marnie radzi sobie w walce. Zawiera sojusz ze swoim rówieśnikiem z Siódemki, ale czy to był dobry pomysł?
Autorka: Mrs. Everdeen
Plan: 
Księga Pierwsza: Prolog + ok. 25 rozdziałów + Epilog,
Księga Druga: Prolog + ??? + Epilog


1 komentarz :

  1. Masz plot-hole, bo podczas 70 igrzysk to Annie Cresta była trybuktą z Czwartego Dytryktu. Zjebałaś. ;)

    OdpowiedzUsuń

SPAM to zuuo. Spróbuj tylko wkleić link na swojego bloga, nie napisawszy przedtem nic o rozdziale, to wybacz, ale nie ręczę za siebie. Przecież nie po to spędzam czas, starając się dobrze pociągnąć akcję, żebyś ty nawet nie zerknął na moje wypociny!

Widzowie